Bronzer i róż – kiedy i jak stosować?

Makijaż to połączenie wiedzy i odpowiednio dobranych produktów. Każdy produkt, użyty zgodnie z jego przeznaczeniem potrafi przynieść zaskakujące efekty. Pamiętając o tym, że trening czyni mistrzynię, warto poznać kilka prostych zasad, by wykonywanie makijażu było jeszcze prostsze. Konturowanie twarzy, to jeden z ważniejszych etapów całego makijażu, a kosmetykiem, który stanowi absolutną konieczność do jego wykonania jest bronzer. Efekt konturowania twarzy warto wzmocnić różem, dzięki któremu policzki nabiorą pięknych rumieńców, a skóra będzie wyglądała młodziej i zdrowiej.

Bronzer – dobry wybór to klucz do sukcesu

Dobry bronzer nie tylko pozwoli pięknie wymodelować twarz, ale nada jej lekkiej opalenizny. Konturowanie twarzy bronzerem jest znacznie prostsze niż korektorem czy rozświetlaczem. Wprawna ręka potrafi za pomocą tego niezwykłego kosmetyku, uzyskać efekt szczuplejszej twarzy, ze smuklejszymi policzkami, a nawet pozbyć się drugiego podbródka. Bardzo ważny jest dobór odpowiedniego koloru bronzera oraz jego konsystencji. Prawidłowo dobrany bronzer to taki, który jest jedynie o ton ciemniejszy niż skóra, na którą jest nakładany. Jednak należy pamiętać, że skóra zmienia kolor w zależności od pory roku, dlatego bronzer powinien być dobierany na bieżąco, czyli do aktualnego odcienia karnacji.

Konsystencja również musi być dokładnie przemyślana. Bronzer w płynie jest odpowiedni dla skóry suchej, natomiast do skóry mieszanej i tłustej warto zastosować bronzer w kamieniu. Odpowiedni kosmetyk to nie wszystko. Dla wygody stosowania bronzera i precyzji jego nakładania należy użyć odpowiedniego pędzla. Jego rodzaj zależy od rodzaju kosmetyku. Dla bronzerów w płynie dedykowane są pędzle z krótkim i twardym włosiem, zaś do bronzerów w kamieniu lub sypkich – pędzle miękkie i delikatne.

Jak nałożyć bronzer, by spełnił swoją funkcję

Aby twarz była pięknie wymodelowana należy znać podstawowe miejsca, na które warto nałożyć bronzer. Zmniejszenie czoła polega na nałożeniu kosmetyku wzdłuż linii włosów, aż do skroni, dzięki czemu twarz będzie bardziej wyrazista. Nałożenie bronzera pod kośćmi policzkowymi sprawi, że zostaną one uwypuklone, a cała twarz optycznie wyszczuplona. Konturowanie nosa warto rozpocząć od czubka nosa, dzięki czemu zostanie on optycznie skrócony. Te wszystkie zasady sprowadzają się do jednej ogólnej – jeśli jakaś część twarzy ma zostać ukryta, należy ją przykryć bronzerem. Jeśli zaś coś ma zostać uwypuklone, w tym celu należy użyć rozświetlacza.

Róż – kropka nad i

Wykończenie makijażu jest równie ważne jak jego pierwsze etapy. Od niego zależy, czy cały efekt będzie zadowalający i czy trud włożony np. w konturowanie twarzy nie pójdzie na marne. Róż stosowany na policzkach dodaje blasku, odmładza twarz i sprawia, że wygląda ona zdrowo i świeżo. Rumieńce od zawsze były oznaką zdrowia, dlatego aby dodawały one uroku warto poznać kilka zasad nakładania różu na policzki. Profesjonalni makijażyści radzą, aby w odróżnieniu od innych kolorowych kosmetyków, róż dobierać do światła, a nie odcienia skóry. Bardzo ważna jest zasada pory roku. W zimie, aby cera wyglądała promiennie warto wybrać zimne odcienie różu. Natomiast latem, kiedy to słońce otula twarze, róż w ciepłych odcieniach znakomicie się do niego dopasuje.

Nakładanie różu – wiele sposobów na rumieniec

Istnieje wiele sposobów nakładania różu, dlatego warto przetestować kilka z nich i wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni. Nakładanie różu to również zmieniające się trendy. Nie zważając na nie, stosowana technika musi pasować do konkretnego kształtu twarzy, a moda powinna zejść na dalszy plan. Róż można nałożyć na szczyty kości policzkowych, które dzięki temu zostaną uwypuklone, a podkreślone policzki to wyrazista i odmłodzona twarz. Bardzo ważne jest, aby różu nie było zbyt dużo, ponieważ zbyt wyraźne plamy, które powstaną nie dodadzą twarzy uroku.

Bronzer jest kosmetykiem spektakularnym, a efekty, które daje potrafią wprawić w zdumienie nawet wprawne oko. Wykończenie makijażu różem doda blasku i uwypukli wszystkie atuty warte podkreślenia. Konturowanie, które zostanie przeprowadzone zgodnie z podstawowymi zasadami pozwoli cieszyć się pięknym makijażem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście − sześć =